ŚWIĘTO SZTUKI DZIEŁA SZTUKI Z LUVRU I SIECIÓWKA. EKOLOGIA I ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA. ORGANICZNE TKANINY NA JULII RESTOIN ROTFIELD. KTO TO POŁĄCZYŁ? KTO WYMYŚLIŁ? OTO KOLEKCJA CONSCIOUS H&M.
Specjalna limitowana kolekcja marki H&M, to prawdziwa sztuka. Projektanci zainspirowali się dziełami znajdującego się w Luwrze Musée des Arts Décoratifs. Rezultatem jest kolekcja łącząca w sobie współczesną modę i dzieła wielkich artystów. Wszystkie projekty stworzone zostały przy użyciu przyjaznych środowisku, zrównoważonych materiałów.
Jednym z moich ulubionych elementów kolekcji jest asymetryczna mini sukienka, która została zainspirowana malarstwem Gustave Moreau. Uwielbiam to połączenie materiału i starego malarstwa. To wspaniale mieć takie ubrania, które również wyglądają świetnie na czerwonym dywanie - mówi Julia Restoin Roitfeld, twarz kampanii. Kolekcja Conscious H&M bogata jest w nadruki inspirowane dziełami największych malarzy i rzeźbiarzy. Stroje wykonano z jedwabiu organicznego, konopii, lnu z recyklingu, a także nowych innowacyjnych materiałów, takich jak koraliki czy kryształki ze szkła z recyklingu. Nowością w tym sezonie są aż trzy suknie ślubne o romantycznym i lekkim kroju, stworzone dla panny młodej, będącej świadomą wpływu mody na środowisko.