SOLIS WIELOKROTNIE NAGRADZANA REZYDENCJA SOLIS TO DZIEŁO AUSTRALIJSKICH ARCHITEKTÓW. PROSTY, MINIMALISTYCZNY DESIGN I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TO TYLKO NIEKTÓRE ELEMENTY STANOWIĄCE O TYM, ŻE TO JEDEN Z NAJLEPSZYCH PROJEKTÓW ARCHITEKTONICZNYCH TAMTEJSZEGO REGIONU.
Inspiracją do stworzenia projektu była śródziemnomorska architektura. Elegancka rezydencja usytuowana jest na spokojnej wyspie Hamilton. Architektura tego 3-piętrowego budynku została zaprojektowana tak, by zachować spójność między zewnętrznym i wewnętrznym designem.
Projektanci nowocześnie i niestandardowo podeszli do projektu. Jadalnię połączyli z kuchnią, w salonie zamiast siedzeń umieścili duże poduszki. W ściany wbudowano meble, dzięki czemu zmniejszono zapotrzebowanie użycia tradycyjnego wyposażenia.
Ze względu na występowanie silnych cyklonów tropikalnych w tamtejszym regionie, architekci musieli się nie lada natrudzić, by zaprojektować budynek, który zapewni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, a jednocześnie pozostanie otwarty. Rezydencja bowiem posiada tylko te ściany, które są wymagane dla ochrony prywatności i utrzymania struktury budynku. Dzięki temu do środka wpada naturalne światło oraz przepływa powietrze, będące naturalną wentylacją. Użycie energooszczędnych materiałów generalizuje koszta utrzymania rezydencji.
Taras rezydencji to nie tylko piękny widok, ale również możliwość pływania w basenie, który został tam zaprojektowany. Właśnie to miejsce zainspirowało producentów marki Jets, którzy postanowili zrealizować tam kampanię reklamową. Architect: Renato D'Ettorre www.dettorrearchitects.com.au