ROZMÓWKI POLSKO-EROTYCZNE

Erotyczne informacje bez poczucia winy, wstydu i grzechu, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale nie mieliście z kim o tym porozmawiać. Joanna Keszka wytacza swoje armaty przeciwko stereotypom na temat seksu, podszytym lękiem przed kobiecą wolnością.

Rozmówki polsko-erotyczne”

Mam szczerze dość tego, że seks w Polsce jest narzędziem nadętego moralizatorstwa, na dodatek skierowanego przeciwko kobietom. Już dość zacofanego poradnictwa skupionego na penetracji i pozycjach. Dosyć zawężania wiedzy o bezpiecznym seksie, wyłącznie do antykoncepcji. Już czas skończyć z podwójnymi standardami, które każą celebrować i doceniać męskie pożądanie, a kobiecą seksualność redukują wyłącznie do wyglądu. Już dość wrzucania dziewczyn i kobiet na erotyczny market bez podania im podstawowych informacji na temat prawa do wyznaczania granic, prawa do przyjemności w takiej formie, na jaką same mają ochotę, bez znajomości swojego ciała i tego, czego same mogą chcieć w łóżku. 

Wkurza mnie słuchanie uwag o tym, jakoby temat seksu był wszędzie. Wiem jak bardzo brakuje w Polsce uczciwych i otwartych rozmów na ten temat. Trzeba mówić dużo i głośno dziewczynom i kobietom, że seks to przyjemność, bo tylko wtedy zapali im się czerwona lampka, kiedy przydarzy im się coś złego i nie będą bały się poprosić o pomoc. Zastraszone tym, że seks służy mężczyznom i szybkiej ocenie kobiet będą siedziały cicho, w poczuciu, że nie mają kontroli nad własnym ciałem i własnym życiem.

Kobieca seksualność powinna wspierać kobiety i im służyć. A mężczyźni tylko na tym skorzystają. Dlatego staruję z programem edukacji seksualnej dla dorosłych pod nazwą „Rozmówki polsko-erotyczne”.  Cykl filmów wideo na temat seksu, związków, kobiet i mężczyzn można zobaczyć na kanale YouTube:  www.youtube.com/user/BarbarellaPL

Każdy z nas w skrytości ducha pragnie mieć radosne i przyjemne życie erotyczne. 

Wszyscy chcemy czuć się swobodnie i dobrze bawić w sypialni. Na pewno już wyobrażacie sobie tą scenę - jesteście rozebrani na wielkim, miękkim łożu,
a ciało daje wam wszystkie możliwe sygnały, że niczego więcej w tej chwili wam od życia nie trzeba, oprócz równie wyluzowanego i napalonego jak wy kochanka lub kochanki. Nie ma rzeczy, o którą wstydzilibyście się poprosić ani przyjemności, której musielibyście sobie odmówić ze względu na strach przed wyśmianiem czy odrzuceniem. Jesteście radośni, całkowicie pewni siebie i zrelaksowani. Coś cudownego. 

Cóż, wizja ta ma wciąż niewielkie szanse się ziścić w większości polskich sypialni. Przede wszystkim ogranicza nas fałszywe przekonanie, że na temat seksu wiemy już wszystko w momencie, kiedy nawet nie zaczęliśmy odkrywać swojej seksualności. Porno zastępuje wiedzę i umiejętności, stąd bierze się podstawowa trudność i najczęstszy błąd – mylenie seksu z penetracją. Penis w pochwie (lub w innym dostępnym otworze kobiecego ciała) to ma być seks? Z takim ograniczonym podejściem do sfery seksualnej nasze erotyczne doświadczenia bardziej przypominają obsługę młota pneumatycznego niż zaspokajanie emocjonalnych i zmysłowych potrzeb. 

Nigdy więcej niepokoju i lęku związanego z seksem! 

Kobiety nie znają swoich ciał. Nie oglądają swoich cipek. Nie wiedzą, gdzie i po co mają łechtaczki. Myślą, że orgazmy powinny zdarzać im się w czasie, kiedy penis jest w pochwie. Tkwią z związkach, w których nie liczą się ich potrzeby ani seksualne, ani inne. Czują się tak niepewnie, że nie potrafią wyznaczać swoich granic seksualnych i trudniej im szukać pomocy
i dochodzić swoich praw, kiedy stają się ofiarami przemocy. Seksualność traktują jako walutę, którą wymieniają na zainteresowanie u mężczyzn,
z którymi nie mają szans na dobre życie seksualne. 

Wszystko to zainspirowało mnie, żeby stworzyć cykl edukacji seksualnej dla dorosłych. Żeby zacząć wreszcie mówić o tym, że seks ma być źródłem przyjemności, pewności siebie, akceptacji swojego ciała i potrzeb, a nie dowodem na moralność, normalność, poprawność, czy stereotypowo rozumianą „kobiecość”/„męskość”. Nigdy więcej niepokoju i lęku związanego z seksem! Niech nasze sypialnie, staną się naszym erotycznym azylem przed głupotami patriarchalnego świata. 

Cykl wideo rozmówek polsko-erotycznych rozpoczynam wideo filmikiem dotyczącym kwestii zasadniczej czyli: „Z jakimi facetami lepiej nie wchodzić do łóżka”. Na szczęście na świecie jest też całkiem sporo fajnych facetów, którzy lubią i nie boją się kobiet. Do życia i do łóżka warto wybrać jednego z nich.

Youtube