Nasung

POLYPHONIA
FESTIVAL


Po raz kolejny – po udanej edycji, która miała miejsce w warszawskim klubie Mózg i na małej scenie Teatru Powszechnego – zagości na scenie stołecznych, kameralnych festiwali. Tym razem, świętując dziesięciolecie polsko-chińskiego projektu wymiany kulturalnej “ChoP”, swoją twórczość zaprezentują polscy i chińscy artyści związani ze sceną muzyki ambientowej oraz eksperymentalnej. Wydarzenia festiwalowe odbędą się w sali kinowej Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, która wielokrotnie otwierała swą przestrzeń dla naszych działań muzycznych
i multimedialnych.

Chińskich artystów będzie reprezentować Zen Lu, jeden z twórców współczesnej sceny muzyki elektronicznej w dwudziestomilionowym Shenzhen. Zen Lu to nie tylko muzyk, ale i kurator – jest twórcą m.in. wydawnictwa We Play Records, propagującego wszelkie formy poszukującej elektroniki. Kolejnym chińskim gościem będzie Zo-on Slows, artystka urodzona w Pekinie, a obecnie mieszkająca w Kolonii. Tworzy przy użyciu tradycyjnych, acz głęboko zmodyfikowanych, instrumentów chińskich, jak choćby Gu Qin. Grupę uzupełni mieszkający w Pekinie Mulian – artysta multimedialny, zajmujący się tak dźwiękiem, jak i obrazem, twórca m.in. muzyki filmowej.

Z polskiej strony lineup uzupełnią artyści reprezentujący polską scenę ambientową i eksperymentalną. Wśród nich Michał Wolski, autor świetnie przyjętej płyty pt. “La Mer”, która została wydana w maju br. dzięki wydawnictwu Recognition Records Jacka Sienkiewicza. Kolejnym muzykiem będzie Lights Dim, który ma za sobą interesujące nagrania, które znalazły swoje miejsce w katalogu japońskiego labelu Nature Bliss. Zagrają też tacy artyści, jak Michał Szturomski, autor frapującego słuchowiska pt. “Sowy Polskie – Podział Gatunkowy” wydanego nakładem rodzimego Requiem Rec., Piotr Michałowski, od lat związany z polską sceną muzyki ambientowej, a także Grzegorz Bojanek, twórca cenionego wydawnictwa Etalabel, propagator głębokiej, kontemplacyjnej elektroniki, współzałożyciel projektu “ChoP”. Lineup uzupełni grupa Lud Hauza, która połączy siły z Vasenem Piparjuurim, oraz Kim_Nasung grający na preparowanym chińskim instrumencie guzheng.

 

 

Lineup

1 lipca (piątek) - godziny: 20:30 - 00:00

20:30 - Michał Wolski + Michał Szturomski

21:30 - Lights Dim + Piotr Michałowski + zo-on slows

22:20 - Mulian (solo)

23:00 - Zen Lu (solo)

2 lipca (sobota) - godziny: 18:00 - 21:15

18:00 - Lud Hauza + Vasen Piparjuuri

19:00 - Mulian + Kim_Nasung (Prepared Guzheng)

19:40 - Grzegorz Bojanek + Zen Lu

20:30 - zo-on slows (solo)

 

Zen Lu

Artysta dźwiękowy zajmujący się w swej twórczości muzyką elektroniczną
i eksperymentalną. Twórca i założyciel wydawnictwa We Play! Records
oraz grupy Neo Sound, kurator wielu wydarzeń artystycznych. Jest
współtwórcą projektu współpracy polsko - chińskiej ChoP. Zen Lu jest
również członkiem grupy artystów nowomedialnych N2 New Media Art
Lab. Pracuje i mieszka w 20-milionowym Shenzhen. W swej działalności
artystycznej zajmuje się również komponowaniem muzyki do sztuk
teatralnych oraz filmów. Aktywność artystyczna Zen Lu w mieście
Shenzhen rozpoczęła przekształcanie tej aglomeracji z kulturalnej pustyni,
w tętniącą życiem kulturalnym enklawę nowych idei i pomysłów.

http://www.zenlu.com/

Mulian

Artysta zajmujący się dźwiękiem i obrazem, rezydujący aktualnie w Pekinie. Jego muzyczne poszukiwania oscylują wokół elektroniki, ambientu i muzyki eksperymentalnej, jednocześnie łącząc muzykę smyczkową, dźwięki natury, szumy i próbki ludzkiego głosu. Mulian dokonuje połączenia tych wszystkich elementów w szczególnej narracji psychologicznego monologu, tworząc unikatowy styl wyrażany  dzięki post-rockowemu i zachowującemu rezerwę duchowi wschodu. Mulian zajmuje się również proukcją muzyki do wielu niezależnych produkcji filmowych, filmów dokumentalnych i animacji. W roku 2011 brał udział w tworzeniu XY Records, organizował tez wiele koncertów oraz kulturalnych projektów interdyscyplinarnych.

http://chenmulian.weebly.com/

 

 

Zo-on slows

Echo Ho (aka zo-on slows) to chińska artystka, urodzona w Pekinie,
a obecnie rezydująca w Kolonii. Jej prace obejmują szerokie spektrum,
instalacji, obiektów, działań na żywo i kompozycji audiowizualnych.
Jako kompozytorka zajmuje się nagraniami terenowymi oraz
eksperymentalnymi kompozycjami elektroakustycznymi
z wykorzystaniem preparowanego elektronicznego tradycyjnego
chińskiego instrumentu Gu Qin. Od 2015 roku występuje solowo
jako zo-on slows. W swych nagraniach łączy ludzi głos, elektronikę
z szumami i eksperymentalnymi bitami oraz elementami muzyki
pop. Słuchając Echo Ho można odbyć podróż w świat
nieoczekiwanych i niejednoznacznych pejzaży dźwiękowych.

http://www.echoho.net

Michał Wolski

Muzyk, dziennikarz, radiowiec. W swojej twórczości poszukuje równowagi między cielesnym i kontemplacyjnym aspektem muzyki. Wzbudzane przez niego brzmienia można określić jako coś między techno, deep techno a dub techno, z głębokim wpływem, choć nie zawsze wprost, szeroko rozumianego ambientu. Twórca wydawnictwa Minicromusic Rec. skupiającego się na muzyce techno, deep techno, dub techno itp.

http://michalwolski.info

http://facebook.com/michalwolskimusic

 

 

Michał Szturomski

Z wykształcenia muzykolog, od wielu lat związany z warszawską sceną alternatywną (między innymi Afro Kolektyw, Nerwowe Wakacje). Założyciel labela Wytwórnia Krajowa promującego polską muzykę niezależną. W 2016 roku nakładem Requiem Rec.  ukazała się pierwsza debiutancka płyta Szturomskiego - "Sowy Polski Podział Gatunkowy".

https://www.facebook.com/SOWADRONE/

 

Grzegorz Bojanek

Artysta zajmujący się tworzeniem i promocją muzyki ambient oraz muzyki eksperymentalnej w Polsce i za granicą. Współzałożyciel polsko - chińskiego projektu “ChoP”, gdzie wraz z Zen Lu kontynuują poszukiwania na polu ambientu i dźwiękowego eksperymentu. Współpracował m.in. z brytyjskim reżyserem i twórcą wideo, którym jest Isaac Julien. W ostatnich latach występował w czasie wielu festiwali, począwszy od Unsound Festival, przez Shanghai Electronic Music Week, a skończywszy na Ambient Festiwal
w Gorlicach, Firmament Festiwal w Kielcach i Ambient Park w Białymstoku.

https://www.facebook.com/bojanek.sound  

https://bojanek.bandcamp.com  

 

 

Piotr Michałowski

Nmls - główny projekt solowy Piotra Michałowskiego, producenta mieszkającego i tworzącego w Warszawie. Jako twórca zawsze skupiony jest na technicznych aspektach procesu twórczego oraz na samych narzędziach, które często są dla niego inspiracją. Muzyka Nmls jest zazwyczaj prosta, harmoniczna i delikatna. Posiada mocne korzenie ambientowe, ale sięga też dalej, zahaczając o takie gatunki jak Downtempo, Bass Music, IDM czy Trip-Hop. Jego utwory opierają się częściej o maniuplację brzmieniem i hipnotyczne zapętlanie prostych motywów niż o tworzenie rozbudowanych aranży.

http://piotrmichalowski.pl/

Lights Dim

Lights Dim to solowy projekt Marka Kamińskiego - pochodzącego z Krakowa producenta muzycznego mieszkającego obecnie w Warszawie. W swych nagraniach Kamiński łączy brzmienia instrumentów akustycznych z field recordingiem, found footage oraz oszczędnym sound-designem. Powstała
w ten sposób muzyka stylistycznie czerpie z ambientu, neoklasyki oraz IDM. Kamiński może poszczycić się współpracą z wieloma twórcami, zarówno
z Polski, jak i zagranicy. Dotychczas udało mu się połączyć siły z Gallery Six (JP), Endless Melancholy (UA), Heinali (UA) oraz Grzegorzem Bojankiem (PL). Dodatkowo, artysta wraz z Piotrem Dąbrowskim (aka. ptr1) tworzy elektroniczny duet Echolette, którego debiutancka EPka ukazała się w 2015 roku.  Wydawnictwa Lights Dim ukazały się nakładem między innymi Nature Bliss (JP) i Audio Gourmet (UK), jak i rodzimego Preserved Sound. Płyty projektu dostępne są w bardzo niewielkich nakładach, a ich szata graficzna powstaje we współpracy z utalentowanymi grafikami i fotografami.

https://www.facebook.com/LightsDimMusic

Vasen Piparjuuri

Vasen Piparjuuri to solowy projekt Artura Mańki-Chrzanowskiego, od początku swej działalności scenicznej związany z WEF, oraz Fundacją Sztuka
i Technologia. Z jednej strony zafascynowany emocjonalnym wymiarem utworów muzycznych, z drugiej strony ich obiektywną, formalną strukturą. Tworzy zróżnicowaną formę muzyczną, porusza się między stylistykami IDM a elektroniką eksperymentalną. Grał między innymi na na WEF Events, Warsaw Summer Jazz Days/ WEF, The placard Headphone Festival (Unsound session), FreeFormFestival, WRO Expanded City, The Fryderyk Chopin University of Music, Tauron Nowa Muzyka, PR Radio Euro (4/Bis), Biennale WRO, Avant Art Festival, Brave Festival, John Cage Year – Lublin and European Culture Congress, Porous4/The Sound Lab - China.

http://soundcloud.com/vasen-piparjuuri

 

Kim_Nasung

Kim_Nasung, czyli Mateusz Bąkała, to muzyk eksperymentalny, improwizator, organizator koncertów muzyki eksperymentalnej i improwizowanej, realizator alternatywnych form edukacji artystycznej (między innymi projekt Tiru Riru - dźwiękowa podróż od tradycji do awangardy), założyciel Mind Twisting Records i koordynator wydawnictwa WEFREC. Koordynator projektów artystycznych i edukacyjnych realizowanych przez Fundację Sztuka i Technologia. Zaangażowany w międzynarodowe projekty artystyczne, między innymi: ChoP, DSFAS, kr39.

https://www.facebook.com/Kim_Nasung

Lud Hauza

Grupa Producencka Lud Hauza porusza się pomiędzy elektroniką, muzyką filmową, sakralną, a interpretacjami muzyki dawnej. Wszystkie utwory zbudowane są na jednoczesnej improwizacji i kompozycji, rejestrowane w islandzkich jaskiniach, Karpatach i górach Kaukazu. Na Festiwalu Polyphonia Lud Hauza w składzie Cyprian Wieczorkowski, Agata Jasińska, Sebastian Mac (gościnnie) połączy siły z Vasenem Piparjuuri, którego twórczość skupia się na stylistykach IDM
i elektronice eksperymentalnej. Szykuje się nie lada gratka dla prawdziwych koneserów dźwięków barokowego samplera.

http://www.ludhauza.com