PÓŁFINAŁ FRESH FACES POLAND 2016

W Studio U-22 w Warszawie odbył się casting do półfinału konkursu Fresh Faces Poland 2016 organizowanego przez agencję Magteam Model Management i jej właścicielkę Maggie Haese z Nowego Jorku. Na casting zgłosiło się ponad sto modelek i modeli, z których jury wybrało finałową dwudziestkę - 12 finalistek ( + 2 rezerwowe) oraz 6 finalistów ( +2 rezerwowych).

W tym roku mielśmy naprawdę bardzo wysoki poziom i jestem pewna, że przynajmniej kilkoro z wybranych przez nas modeli i modelek rozpocznie wkrótce karierę w świecie modelingu i pójdą śladami naszej ubiegłorocznej zwyciężczyni Fresh Faces Poland 2015 Oli Przybyły, która pracuje już z najlepszymi projektantami i fotografami - mówi Maggie Haese.

W skład jury weszli:
* Maggie Haese – prezes i właściciel Magteam Model Management oraz Fresh Faces Poland
* Viola Śpiechowicz - projektantka mody, która zaprojektowała specjalną kolekcję na galę finałową.
* Ewa Wojciechowska – dziennikarka
* Federico Superina – przedstawiciel agencji modelek z Mediolanu i Nowego Jorku
* Igor Drozdowski – fotograf
* Ewa Ozga – Prezes firmy Pako Lorente, któr zadba o stroje modeli
* Agnieszka Michalczyk - Prezes fundacji im.Królowej Marii Kazimiery

Po półfinałowym castingu, modele pozowali do profesjonalnej sesji zdjęciowej przed obiektywem Igora Drozdowskiego, w kreacjach od Violi Śpiechowicz i Pako Lorente. Natomiast o ich dobre samopoczucie przed zdjęciami zadbała mistrzyni świata Tai Chi Ewa Mechelewska, która przygotowała specjalnie dla nich zestaw prostych ćwiczeń relaksacyjnych. O choreografię podczas castingu zadbali Tatiana Filus i Olivia Lucedarska, a o makijaż firma Peace.

GALA FINAŁOWA konkursu Fresh Faces Poland 2016 odbędzie się już 29 listopada w warszawskiej Villi Foksal. W tym roku finaliści będą walczyć o wyjątkowo wartościową wygraną. Nagrodą główną jest wyjazd do Nowego Jorku na największy konkurs talentów na świecie – IMTA - The International Modeling and Talent Association. To właśnie tam polska zwyciężczyni FFP 2016 zaprezentuje się przed ponad setką przedstawicieli najważniejszych agencji modelek. Warto przypomnieć, że właśnie podczas tego konkursu odkryto słynne gwiazdy: Katie Holmes, Ashtona Kutchera czy Jessikę Biel – tutaj więcej szczegółów - https://www.imta.com/stars.php?pageID=1 Nagrodą dla zwyciężczyni jest również sesja mody w jednym z polskich magazynów.

Ambasadorką tegorocznej, drugiej edycji konkursu Fresh Faces Poland 2016 została Alexa Łuczak – polska gwiazda japońskiego modelingu. Alexa pracowała na wybiegach i w sesjach zdjęciowych w USA, Francji, Chinach, Singapurze, Tajlandii, czy Japonii. Alexa prowadziła rówież program śniadaniowy w japońskiej telewizji.

O konkursie:
FRESH FACES to międzynarodowy konkurs dla ludzi marzących o pracy w modeling. Począwszy od pierwszej edycji, która odbyła się w 2010 roku w Hiszpanii, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Konkurs organizowany jest w blisko 30 państwach, począwszy od Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki Południowej, kończąc na Azji i Australii.
Zwycięzców poprzednich edycji można zobaczyć na okładkach renomowanych magazynów takich jak Vogue, Harper’s Bazaar, Elle, Cosmopolitan czy Glamour. Finalistka Fresh Faces - Jessica Aidi - pozowała Karlowi Lagerfeldowi, a jej zdjęcie trafiło na okładkę francuskiego ELLE. Laureat hiszpańskiej edycji - Daniel Perez, pojawia się regularnie na wybiegach Prady i Armaniego.

Zwyciężczyni Fresh Faces Poland 2015 - Ola Przybyła pojawiła się na światowym finale konkursu w Barcelonie, gdzie zdobyła trzy prestiżowe wyróżnienia. Obecnie pracuje w Japonii. 
Ola ma też za sobą sesje zdjęciowe dla magazynów: “ELLE”, „ L’OFFICIEL”, “Beauty magazine”, “Women’s Health”, „LNE”.

Sponsorzy i patroni medialni Fresh Faces Poland:
FASHION|ONE TV http://www.fashionone.com/
WIRTUALNA POLSKA www.wp.pl
EWA WOJCIECHOWSKA.PL www.ewawojciechowska.pl
MARQUARD GROUP | HOT MODA http://hotmoda.pl/
FINE LIFE http://finelife.pl/
PROMODELS http://promodels.pl/
LABO.TECH http://www.labo-tech.com.pl/
SPAFENIKS http://spafeniks.pl/
SHE BEACH WEAR http://shebeachwear.com/
PAESE http://www.paese.ie/
WIELKIEWINA http://www.wielkiewina.pl/
THE MARTINI FACTORY, LLC http://www.themartinifactory.com/index.html
PAKOLORENTE http://www.pakolorente.eu/
VIOLASPIECHOWICZ http://www.violaspiechowicz.com
SMACZEK Z DOLINY RADOMKI http://www.soki-naturalne.eu/
JUBILER AREN http://aren-jubiler.com/