MODA PALMOWA WRAZ ZE ZBLIŻAJĄCĄ SIĘ WIOSNĄ, NADCIĄGAJĄ KOLOROWE, TROPIKALNE PRINTY. TYM RAZEM, KRÓLOWAĆ BĘDĄ PALMY!
Motywy palmowe zobaczyć będzie można m.in. w tegorocznej wiosenno-letniej kampanii marki Medicine. Linia casualowa, inspirowana jest folklorem i latami 70. gdzie dominują bogato zdobione etniczne hafty i fantazyjne nadruki. Sezon rozpoczyna się nasyconymi barwami, takimi jak: bordo, granat, musztardowe żółcie. Bliżej lata kolory stają się łagodniejsze i jaśniejsze, pojawia się biel i odcienie błękitu.
W Linii Decadent zobaczymy nie tylko wzory palmowe, ale również militarne. Stroje są luźne, przewiewne i niezobowiązujące, w klimacie festiwalu Coachella. Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy kolekcja staje się zwiewna i odsłania kobiece ramiona i brzuch.
Obie linie nasycone są artystycznymi, zdobnymi nadrukami, których motyw przewodni zmienia się wraz z letnią temperaturą.
A co z dodatkami? Inspirowane dziką, plemienną Afryką dodatki marki Tribu ukazane zostały na tle pięknych, zielonych palm. Afrykańskie tradycyjne wzory, emanują ciepłą kolorystyką. Ta buntownicza i przepełniona duchem przygody tematyka znajduje odzwierciedlenie w torbach, które charakteryzują się bogactwem wzorów i materiałów. Począwszy od kamieni, haftów, koralików, frędzli, kończąc na wzorach etnicznych i zwierzęcych. Biżuteria z piórami, naturalnymi kamieniami czy koralikami, podkreśla egzotyczny charakter kolekcji i sprawia, że akcesoria wyglądają jak robione ręcznie.
Marka FEMESTAGE Evy Minge stawia na odważne, kolorowe nadruki i kolory khaki. Na projektach pojawiają się takie motywy jak dżungla, egzotyczna roślinność, palmy czy papugi. Według FEMESTAGE, w tym sezonie modne będą proste sukienki, cygaretki koronkowe koszule czy kombinezony.
Palmy zainspirowały również markę Sperry, która proponuje kolorowe, tropikalne wzory na obuwiu. Printy przyciągają uwagę kobiet, które chcą się wyróżnić. To coś w sam raz na wiosnę i lato!