MICHAEL HEKMAT PROSTOTA I ELEGANCJA CZY SWOBODA I FUNKCJONALNOŚĆ? KOLEKCJE MICHAELA HEKMATA URZEKAJĄ PRECYZJĄ I FORMĄ.
Kolekcja wiosna-lato 2016 to nuta romantyzmu, młodzieńczość, naiwność i nieskazitelność. Skupiłem się na atmosferze delikatności i wysublimowania. Maksymalnie zredukowana paleta kolorów – czarny, biały, niebieski i lawendowy mają na celu skupić uwagę na formie i precyzyjnej geometrii. W najnowszej kolekcji nie zabrakło spodni z wysokim stanemi rozszerzoną nogawką, rozkloszowanych sukienek z półokrągłym cięciem w talii, pudełkowych topów czy żakietów z baskinką. Wszystko dopracowane zostało do najmniejszych szczegółów i wykonane z najszlachetniejszych tkanin - mówi projektant.
Kolekcja Resort jest natomiast skoncentrowana na wygodzie i funkcjonalności. Większość ubrań z tej kolekcji przełamuje elegancję i ma raczej swobodny charakter, niektóre są wręcz surowe, tym nie mniej bardzo precyzyjne. Starałem się aby ubrania były uniwersalne, by stały się częścią garderoby na co dzień, a z odpowiednim entourage służyły również jako wieczorowe. Geometryczne formy z połowy lat 60. znalazły swoje odzwierciedlenie przede wszystkim w płaszczach i kurtkach. Od zawsze sięgam do historii kostiumów po referencje i inspiracje, a ten okres jest mi szczególnie bliski. - mówi Michael Hekmat.
Zdjęcia obu kampanii wykonane zostały przez Bartosza Szmigulskiego. Nie ulega wątpliwości, że obie kolekcje zaprojektowane zostały z największą precyzją i dbałością o każdy szczegół. Projekty Michaela Hekmata są przeznaczone zarówno dla kobiet ceniących elegancję jak i swobodę.