ALEXIS PALLIOT ZABIERA NAS W PODRÓŻ PO FANTASTYCZNEJ KRAINIE. DO ŚWIATA PEŁNEGO LEWITACJI, MAGICZNYCH SIŁ I FANTASTYKI. ŚWIATA WYRWANEGO JAKBY ZE SNU, W KTÓRYM KAŻDY KADR TWORZY OSOBNĄ BAJKĘ. 


Gravity Zero7

Alexis Palliot to francuski fotograf. W portfolio artysty można znaleźć wszystkie rodzaje zdjęć – portret, modę, bieliznę, akty, czy tematy fantastyczne.
Jak twierdzi, jest coś szczególnego w świecie fantastycznym, to właśnie poprzez zdjęcia konceptualne wyraża swoją kreatywność. Szczególnie bliskie są lewitacje. Artysta przekłada swoje wizje na kadry. Tak zrodził się cykl – Gravity Zero. Swoim fotografiom, jak i edycji poświęca mnóstwo czasu. Aby osiągnąć efekt końcowy prace  przechodzą długi proces – organizacji, uchwycenia odpowiedniej chwili, montażu. Edycje często inspirowane są wschodnimi, szczególnie rosyjskimi. Gravity Zero, to seria bardzo bliska sercu artysty. Czuć w niej magię, pogoń za marzeniami i ogromną wyobraźnię. Prace przenoszą nas
w fantastyczny świat, pełen magii. Alexis Paillot potrafi stworzyć własną krainę, w którą zabiera nas za pomocą swoich kadrów.

Gravity Zero2

Gravity Zero6

Gravity Zero12

Gravity Zero13

Gravity Zero14

fot: AlexisPaillot