GILTIG
MEBLE ODLOTOWE

 

KOLOROWE, ŻYWIOŁOWE I ORYGINALNE. IKEA I LONDYŃSKA PROJEKTANTKA KATIE EARY POSTANOWILI POŁĄCZ SIŁY I STWORZYĆ PROJEKTY WYKRACZAJĄCE POZA STANDARDY ZWYKŁEGO WZORNICTWA.

Limitowana kolekcja Giltig to wynik  współpracy Ikei z londyńską projektantką  odzieży męskiej Katie Eary. Wspólnie przenieśli kolorowe wzory artystki do świata wyposażenia  domu. To pierwsza taka współpraca marki 
z projektantami mody. Możemy się sporo nauczyć, obserwując, jak projektanci mody pracują z kolorami,  nadrukami, wzorami i kształtami. Muszą  stale na nowo odkrywać siebie i to, co robią.  Są przyzwyczajeni do pracy w awangardzie,  jeśli chodzi o rozwijanie wzorów i kolorów.  - mówi Henrik Most, Dyrektor Kreatywny  w Ikea of Sweden.

Katie Eary jest wschodzącą gwiazdą w świecie odzieży męskiej, jednakże meble kocha równie mocno jak modę. W kolekcji Giltig prezentuje swoje oryginalne wzory w zupełnie nowym kontekście. Jako projektantka nieustannie przesuwa granice, odkrywając nowe sposoby patrzenia na konfekcję męską przy użyciu unikalnych wzorów i miksu kolorów. Artystka wprowadza swoje kolorowe szaleństwo do domów. Sama również wkracza na nieznane terytorium. Dużo się nauczyłam dzięki tej współpracy. Wspaniale  jest zobaczyć swoje dzieła w zupełnie innym kontekście. Tak wiele można jeszcze zrobić w dziedzinie wyposażenia domu i tak wiele granic można jeszcze przekroczyć. 

Jak sama artystka mówi, jej projekty są nieco przesadzone. Zawsze nawiązuję do współczesnych artystów, takich jak Damien Hirst czy Sarah Lucas. Ich prace mają za dużo kolorów, są jawnie seksualne i wszędzie pojawiają się martwe zwierzęta. Wywracają wszystko do góry nogami i zostawiają Cię z uczuciem miłości lub nienawiści. To uczucie chcę naśladować w swojej pracy.

Kolekcja Giltig obejmuje m.in. talerze, kubki, miski, bawełniane torby i poszewki na poduszki. Wszystkie elementy są kolorowe i przyciągają uwagę, co stanowi znak rozpoznawczy projektów Katie Eary. Jestem podekscytowana faktem, że mogę wnieść trochę żywiołowości do zwykłych domów. To wspaniałe uczucie, że mogę wprowadzić do nich choć trochę osobowości.