DZIEJE SIĘ!

Koncerty, spektakle, festiwale. Gdzie odbędą się najciekawsze wydarzenia nadchodzących dni? Zobaczcie nasz przewodnik po najlepszych eventach!
WARSZAWA
Koncert
Spragnieni Lata 2016
16.07, Rejs

To już piąta trasa koncertowa “Spragnieni lata”. W tegorocznej edycji wydarzenia, Tymon Tymański zaprosił do współpracy Natalia PrzybyszNatalia Grosiak i Krzysztof ZalewskiZmierzą się oni z legendą – piosenkami The Beatles z kultowego "The White Album". Tego lata posłuchamy ich w świeżych, współczesnych aranżacjach - będą to autorskie interpretacje hitów bandu wszech czasów. Wszystkim wokalistom towarzyszyć będzie ten sam skład muzyków: The Transistors.

Wydarzenie na facebooku

 

Kulinaria
Asian food festival
16.07, Bulwar Fotylii Wiślanej (między Cudem nad Wisłą, a Pomostem 511)

Jeśli uwielbiacie azjatycką kuchnię, to nie może Was tam zabraknąć! Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora, krewetki w cieście czy libański falafel. W sobotę nad Wisłą zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho
i wietnamskie bułeczki bao.

Event na facebooku

Koncert
Żywiec miejskie granie: O.S.T.R.
15.07, Plażowa

O.S.T.R. to jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów
w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w obranym kierunku artystycznym. Na scenie hip-hopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.
W ramach cyklu koncertów Miejskiego Grania, już w najbliższą sobotę ten znakomity artysta wystąpi w Plażowej.

Event na facebooku

Sport i motoryzacja
Be smart, Be Active!
17.07, Stacja Mercedes

W niedzielę Stację Mercedes na warszawskim Powiślu odwiedzi najpopularniejsza trenerka fitness w Polsce – Ewa Chodakowska. Be smart, Be Active – pod takim hasłem o godz. 11.00 w letnim pawilonie spotkają się wszyscy miłośnicy smartów, aktywności fizycznej oraz miejskiego stylu życia. Treningi na świeżym powietrzu, prezentacja smartów BRABUS oraz jazdy testowe tymi modelami, to tylko wybrane atrakcje, które będą czekały na gości Stacji. Warto się wybrać!

Event na facebooku

Targi
Bike & Fashion: Targi rowerowe
17.07, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

To doskonała okazja dla tych, którzy chcą nabyć nowy sprzęt rowerowy, wymienić stare na nowe czy odświeżyć swój rower. Podczas targów znaleźć będzie można nie tylko rowery, dodatki, części i akcesoria rowerowe, ale również ubrania i dodatki od polskich projektantów na rower i nie tylko!

Event na facebooku

TRÓJMIASTO
 
Teatr
Międzynarodowy Festiwalu Teatrów Plenerowych
i Ulicznych FETA

14-17.07, Gdańsk

FETA to odbywające się cyklicznie od 1997 roku w Gdańsku wydarzenie teatralne. FETA to festiwal wędrujący po dzielnicach wymagających bodźca do zmian, wspierający i poszerzający działania rewitalizacyjne miasta o część najważniejszą – sferę społeczną.  jest jednym z największych, znaczących
i cenionych plenerowych festiwali teatralnych w Polsce i tej części Europy, umożliwiającym mieszkańcom Gdańska i turystom poznanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze plenerowym i teatrze tańca, zarówno polskim, jak i światowym.
Gośćmi FETY 2016 będą między innymi: Antagon TheaterAKTion z Niemiec, Studio Eclipse z Belgii, Dansk Rakkerpak z Danii, Cie Cacahuète z Francji, Tukkers Connexion
z Holandii, Teatr Biuro Podróży, Teatr Snów - który na FECIE świętować będzie swoje 30-lecie!

Event na facebooku

 
Koncert
Ladies Jazz Festival: Carmen Moreno
16.07, Teatr Muzyczny

W ramach Ladies Jazz Festival, już w sobotę w Gdyni wystąpi polska królowa swingu Carmen Moreno. Towarzyszyć jej będzie Anna Serafińska - pierwszy dyplomowany polski doktor w dziedzinie wokalistyki jazzowej i rozrywkowej, zwyciężczyni konkursu publiczności w ramach Montreux Jazz Festival 2004,
a prywatnie wnuczka artystki. Moreno już jako 5 letnia dziewczynka występowała z rodzicami na scenach stolic Europy. Jako 7latka zaczęła jeszcze publicznie śpiewać i stała się "europejską Shirletką" - dziewczynką
z powodzeniem odgrywającą na scenie filmowe przeboje Shirley Temple.
W swej karierze wystąpiła m.in. na Węgrzech, w Czechosłowacji, Bułgarii, Norwegii, Danii, Finlandii i Szwecji.

Event na facebooku

Kino
Sopot Film Festival
do 17.07, Sopot

Kino ponownie opanowało niemal cały Sopot. Projekcje zobaczyć można
w salach kinowych, studyjnych, teatralnych a kino plenerowe na plaży, nad samym brzegiem morza. Na miłośników kina czeka ponad 120 projekcji filmowych, warsztaty, koncerty do kina niemego, spotkania z twórcami
i panele dyskusyjne. W programie festiwalu znaleźć można sporą ilość dokumentów, animacji i filmów eksperymentalnych poświęconych sztuce, muzyce i modzie oraz najciekawszych fabuł minionego sezonu kina autorskiego.

Event na facebooku

Koncert
Rodriguez
16.07, Opera Leśna

Rodriguez to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Swoje pierwsze koncerty zagrał w latach 60. ubiegłego wieku w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez zarejestrował dwa studyjne albumy – „Cold Fact” (1969) i „Coming from Reality” (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University. W międzyczasie muzyka Rodrigueza zyskała status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli jednak Rodrigueza, a to zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery. Historia Sixto Rodrigueza została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym „Searching for Sugar Man”, dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie. Już w najbliższą sobotę usłyszeć będzie można tego legendarnego artystę w Sopocie!

Event na facebooku

KRAKÓW
Koncert
Noc Jazzu
16.07, Kraków

To wielogodzinny maraton darmowych, otwartych dla publiczności jazzowych koncertów. W trakcie tej szczególnej Nocy zaprezentowane zostaną różne gatunki jazzu w wykonaniu wybitnych artystów z całego świata. Koncerty odbędą się w miejscach dobieranych indywidualnie do charakteru muzycznych przedsięwzięć. Podczas wydarzenia wystąpią między innymi Frankfurt Swing All Stars (Niemcy), Hadrien Feraud Band, gościnnie Grzech Piotrowski (Francja/USA/Polska) czy Brooklyn Funk Essential (USA). Jeśli uwielbiacie jazz, nie może Was tam zabraknąć!

Event na facebooku

Sztuka
Street Art na żywo
16.07, ul. Dolnych Młynów, Kraków

Jeśli jesteście ciekawi jak powstaje Street Art? Już w sobotę na ul. Dolnych Młynów 10, ożywiony zostanie jeden z tamtejszych budynków. Będzie to idealna okazja, by zobaczyć jak pracują artyści na żywo i poznania tego miejsca.

Event na facebooku

Sport
Girls on Wake
17.07, Wakepark Kraków

To idealny sposób, dla wszystkich kobiet, które chcą rozpocząć przygodę
z wake’iem. Organizatorzy zapraszają wszystkie dziewczyny i te , które do tej pory tylko obserwowały poczynania innych a same bały się spróbować oraz te, które opanowały już podstawy z wake, ale chciałyby uczestniczyć
w szkoleniu PRO. Babskiemu spotkaniu towarzyszyć oczywiście muzyka, a dla wszystkich rajderek przewidziano mały poczęstunek.

Event na facebooku