DOUBLE OAK. INNOWACYJNY PRODUKT JIM BEAM
Jim Beam ogłasza pierwszą w historii marki zmianę wizerunku butelek. Numer 1 na rynku Bourbon Whiskey zaprezentuje odświeżone, przeprojektowane opakowanie oraz innowacyjny produkt – podwójnie beczkowany Jim Beam Double Oak.

Jim Beam to najsłynniejsza Bourbon Whiskey na świecie. Swoją sławę zawdzięcza długiej tradycji, wielości wprowadzonych wariantów smakowych oraz doskonałej jakości składników, wśród których pierwsze skrzypce gra dojrzewająca na żyznych glebach Kentucky kukurydza. Zmiany w wizerunku butelek Jim Beam'a zostały wprowadzone po raz pierwszy od dziesięcioleci. Prestiżowy wygląd daje nowy, uwspółcześniony wkład w dziedzictwo firmy, której tradycja sięga 1795 roku. Na nową stylistykę składa się nie tylko kształt butelek, ale też etykiety drukowane na wyższej jakości papierze, z eleganckimi wykończeniami w złotej folii oraz matowymi detalami. Na każdej z etykiet znalazły się odnowione fotografie potomków założyciela. Konstrukcje butelek z linii premium posiadają bardziej prostokątne, odważne kształty, precyzyjne detale, zdobione obramowania oraz unikalne zamknięcia. Nowa forma jeszcze lepiej odzwierciedla dziedzictwo rodziny Beam'ów, a sam trunek pozostaje niezmienny i doskonały jakościowo.

Firma, nie ustając w poszukiwaniach oryginalnych smaków, przedstawia także nową odsłonę klasycznej Bourbon Whiskey Jim Beam – Double Oak. Podwójnie beczkowana whiskey dojrzewa w pierwszej dębowej beczce,
a następnie przelewana jest do nowej, opalanej beczki, do drugiego dojrzewania. Beczki wcześniej smali się, czyli opala od środka w celu usunięcia nierówności smaku oraz niechcianych aromatów. Pozwala to na większy kontakt z aromatem zwęglonego drewna dębowego, co daje wyjątkowy i doskonale wyważony balans smaku, dając bogatszy i głębszy posmak dębiny niż inne whiskey. Oryginalny smak Double Oak koresponduje z wyglądem butelki. Wszystkie jego elementy - elegancki kształt, tekstura papieru, granatowy kolor etykiety, wizerunek pieczęci, ilustracje dębowych beczek – obiecują coś specjalnego, szlachetnego. Zdobywca nagrody „Najlepszy Produkt” Whisky Days.

 

 

Beam Suntory to czwarty największy producent alkoholowy na świecie, będący właścicielem między innymi kilku sławnych marek Bourbon Whiskey. Jim Beam to Bourbon Whiskey nr 1 na świecie, znajdująca się co roku 
w pierwszej dwudziestce najlepiej sprzedających się marek. Dystrybucją produktów Jim Beam w Polsce zajmuje się firma Stock Polska.