NOWY ZESPÓŁ
DECADENT FUN CLUB
DEBIUTANCKI SINGIEL I TELEDYSK

Współczesny świat to śmietnik. Żyjemy w rzeczywistości pełnej przyspieszenia i wypaczenia. Być może nieprzypadkowo właśnie w tym momencie doszło do spotkania, w wyniku którego powstał Decadent Fun Club – konstelacja złożona z muzyków zespołów Out of Tune (Mateusz Gągol i Kamil Falkor) i Krem (Jasiek Łukomski) oraz wokalisty podpisującego się Paveu Ostrovsky.

Idea zespołu narodziła się niezależnie w kilku miejscach na mapie Warszawy podczas Nocy Spadających Gwiazd, natomiast debiut sceniczny miał miejsce 16 lipca 2016 w warszawskim klubie Chmury. Przy okazji pierwszego koncertu muzycy przeprowadzili mały eksperyment: „Zapraszaliśmy ludzi bez żadnej oficjalnej promocji. Nie drukowaliśmy plakatów, a nawet nie założyliśmy strony na Facebooku. Postawiliśmy wyłącznie na tzw. pocztę pantoflową”. Efekt znacznie przerósł oczekiwania, kiedy okazało się, że nie wszyscy zainteresowani zdołali zdobyć jedną ze 100 ręcznie numerowanych płyt CD z nagraniami demo niedostępnymi w Internecie.
Ten zabieg to świadome działanie, będące w pewnym stopniu wyrazem buntu przeciwko rzeczywistości zdominowanej przez świat wirtualny.

Muzyka Decadent Fun Club to zimny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych tradycji w jednym. Aktualnie zespół rejestruje swoją muzykę w Izabelin Studio oraz przygotowuje się do koncertów, m.in. w ramach Spring Break Festival w kwietniu. 19 stycznia odbyła się premiera pierwszego singla „Serendipity”. Teledysk z udziałem kontrowersyjnego aktora i pisarza, Jerzego Nasierowskiego, przedpremierowo zdobył nominację do nagrody Yach Film Festival 2016.