AND OSCAR GOES TO...


 

BEZKRESNE, DZIKIE PEJZAŻE ZE „ZJAWY”, CZY MALOWNICZE
ULICZKI W „DZIEWCZYNIE Z PORTRETU” SPRAWIAJĄ, ŻE MAMY
OCHOTĘ SPAKOWAĆ WALIZKĘ I ODWIEDZIĆ CHOĆ JEDNO
Z TYCH NIEZWYKŁYCH ZAKĄTKÓW. TEGOROCZNE NOMINACJE
DO OSKARÓW MOGĄ ZAINSPIROWAĆ DO WIELU WSPANIAŁYCH
PODRÓŻY.

Most szpiegów: Wrocław, Polska

Wśród nominowanych filmów znalazł się Most szpiegów Stevena Spielberga, do którego zdjęcia kręcone były między innymi  we Wrocławiu. Tegoroczna Europejska Stolica Kultury, oferuje cały szereg niepowtarzalnych atrakcji. Od koncertu jednego z największych kompozytorów muzyki filmowej Ennio Morricone, po cykl wydarzeń oraz projektów kulturalnych. Warte uwagi są z pewnością cykliczne spotkania muzyczne „1000 lat muzyki we Wrocławiu”, odbywające się w najpiękniejszych zabytkowych budynkach miasta – m. in. w Starym Ratuszu czy Oratorium Marianum.

Marsjanin: Wadi Rum, Jordania

Wadi Rum, znana również jako Dolina Księżycowa, była tłem filmowym dla licznych superprodukcji, których akcja toczy się w pozaziemskiej scenerii. Jedną
z nich jest Marsjanin nominowany w tym roku do Oscarów w aż siedmiu kategoriach. Na niespotykany pejzaż doliny składają się czerwone piaszczyste wydmy oraz skalne pomosty z piaskowca i granitu. Wyprawa do Wadi Rum to niepowtarzalna okazja, aby przenieść się do zupełnie innego świata, który oferuje wiele wyjątkowych atrakcji, takich jak zwiedzanie pustynnych okolic i starożytnych nabatejskich świątyń czy odkrywanie beduińskiej kultury podczas biwaków pod gołym niebem i wycieczek karawanami.

Zjawa: Kananaskis Country, Alberta, Kanada

Spektakularne zdjęcia w Zjawie już od pierwszego ujęcia zapierają dech w piersiach. Przede wszystkim dzięki niezwykłym sceneriom, w których toczy się
akcja filmu. Kananaskis Country zachwyca czystym pięknem natury – surowym profilem górskich szczytów, dzikimi rezerwatami przyrody i malowniczymi rozlewiskami rzek. Kananaskis Country to system parków i rezerwatów położonych u podnóża Gór Skalistych. To idealny cel podróży dla wszystkich poszukujących niezwykłej przygody i mocnych wrażeń, dzięki bogatej ofercie całorocznych atrakcji. Od wspinaczki, kolarstwa górskiego i raftingu latem, po szereg zimowych rozrywek, takich jak biegi narciarskie, wyprawy psimi zaprzęgami czy bogactwo sportów zimowych w najlepszych kurortach narciarskich na świecie.

Dziewczyna z portretu: Kopenhaga, Dania

Wizyta w Kopenhadze to świetna okazja, aby przenieść się
do malowniczego świata przedstawionego w filmie Dziewczyna
z portretu. Bogactwo zabytkowej architektury oraz światowej
klasy muzea stoją tutaj tuż obok nowoczesnych galerii designu,
gwarnych pubów i najwyższej klasy restauracji. Kopenhaga jest
uważana za jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska stolic
na świecie. Miasto nieustannie inwestuje w nowoczesne rozwiązania
proekologiczne - oferuje m.in. bezpłatne wypożyczanie rowerów
i ponad 350 kilometrów ścieżek rowerowych. To właśnie rower jest
jednym z najczęściej stosowanych środków transportu wśród
mieszkańców Kopenhagi.

www.tripsta.pl